|
Бойцун Л. Тернопіль у плині літ : історико-краєзнавчі замальовки / Любомира Бойцун. – Тернопіль : Джура, 2003. – 392 с.
Книга розповідає про майже втрачений давній Тернопіль крізь призму історії вулиць і визначних будівель. У них, як у краплині вранішньої роси, віддзеркалюється багатогранне життя міста – розвиток торгівлі, ремесла й освіти, діяльність культурно-освітніх і спортивних товариств, партій. Це – розповідь про архітектурні й історичні пам’ятки Тернополя і тих людей, про чий внесок у життєпис міста нагадують тепер назви вулиць й навчальних закладів. Видання ілюстроване старими поштовими листівками і світлинами, а також знімками острівків минулого у сьогоденні міста.
Книга розрахована на широке коло читачів, небайдужих до історії малої батьківщини.
|
|
В'ячеслав Липинський та його доба. Книга 4 / за ред. Ю. Терещенка. – Київ : Темпора, 2015. – 824 с.
У книзі четвертій завершується публікація тексту політико-публіцистичного трактату В’ячеслава Липинського «Листи до братів-хліборобів» та друкуються його окремі програмові політичні твори, на основі яких набув організаційного оформлення український консервативний рух. Вміщено листи В. Липинського до українських громадсько-політичних діячів та установ за алфавітом від «З» до «М», які зберігаються в колекціях Східноєвропейського дослідного інституту ім. В. К. Липинського у Філадельфії та Українського національного музею в Чикаго, а також Львівській національній науковій бібліотеці України ім. В. Стефаника. Читач має можливість ознайомитися з працями сучасних авторів, у яких аналізується наукова та епістолярна спадщина українського мислителя. У додатку публікуються фотографії з колекцій Східноєвропейського дослідного інституту ім. В. К. Липинського у Філадельфії (США) та Меморіального музею В’ячеслава Липинського у с. Затурці Волинської області. Видання розраховане на істориків і політологів, усіх, хто цікавиться історією України.
|
|
В'ячеслав Липинський та його доба. Книга 5 / за ред. Ю. Терещенка. – Київ : Темпора, 2017. – 836 с.
У книзі п'ятій публікується праця Вячеслава Липинського "Релігія і Церква в історії України". Вміщено листи В. Липинського до українських громадсько-політичних діячів та установ (за алфавітом від "Н" до "С" включно), які зберігаються в колекціях Східноєвропейського дослідного інституту ім. В. К. Липинського у Філадельфії та Українського національного музею у Чикаго, а також Львівській національній науковій бібліотеці України ім. В. Стефаника та інших архівних збірках. Подаються спомини членів родини Липинських. Читач має можливість ознайомитися з працями сучасних авторів, в яких аналізується наукова та епістолярна спадщина українського мислителя, досліджується історія роду та родини Липинських. У додатку публікуються фотографії з колекцій Східноєвропейського дослідного інституту ім. В. К. Липинського у Філадельфії (США) та Меморіального музею В’ячеслава Липинського у с. Затурці Волинської області. Видання розраховане на істориків і політологів, усіх, хто цікавиться історією України.
|
|
Ґудзяк Б. Начало обичноє : проповіді / Борис Ґудзяк. – 2-ге вид. – Львів : Український Католицький Університет, 2012. – 200 с.
У збірці представлено вибрані тексти проповідей о. Бориса Ґудзяка, ректора Українського Католицького Університету, відомого в Україні та поза її межами дослідника церковної історії й богослова, виголошені у 2000-2008 роках у стінах очолюваного ним навчального закладу або пов’язані з його діяльністю. У проповідях зацікавлений Читач знайде не лише глибокі й оригінальні рефлексії над головними питаннями буття Людини та її взаємин зі своїм Творцем, а й відображення та осмислення важливих подій новітньої української історії, історичної долі Української Греко-Католицької Церкви, боротьби за відродження та визнання богословської освіти в Україні, викликів сучасного світу та постмодерної культури для релігійної й національної ідентичності, переконливості християнського свідчення в епоху глобалізації. Водночас, опубліковані тексти дають змогу відчути й пережити саму атмосферу УКУ, дух і стиль спілкування, міжособистісних стосунків та творчої співпраці, які панують і, значною мірою, формуються завдяки душпастирському служінню й особистій поставі Автора.
|
|
Родом зі Струсова : розповіді про Цегельських / за ред. Л. Купчик. – Львів : Ліга-Прес, 2002. – 308 с.
У цьому збірнику зібрано історичні розвідки, мемуарні екскурси, цікаві давні джерела та аналітичні підсумки про життя одного з давніх і розгалужених родів - священичого роду Цегельських, точніше, його Струсівської гілки, започаткованої о.Теодором, який був довголітнім парохом с.Струсова на Теребовлянщині. Ознайомлення з драматичними, часто несподіваними, долями й життєвими перепетіями, в які потрапляли члени цього роду, та споглядання широкої географії їхньої розсіяності по світі, дозволяє краще осягнути всю різносторонність історії України ХІХ - ХХ століть. Адже в історії Галичини важливу роль у її поступі відігравали саме священики, священичі родини та широко розгалужені роди, які тісно перепліталися між собою і спільно творили національно-культурний прогрес. У переважній своїй більшості галицькі священики були просвітителями і духовними вчителями українського народу, а члени священичих сімей жертовно трудились задля блага рідного народу. Яскраві підтвердження того знаходимо у цьому збірнику.
|
|
Стеців-Тимчук У. Свічка в руках Христових : життя матері Моніки (Марії) Полянської, ЧСВВ / Уляна Стеців-Тимчук. – Львів : Сполом, 2013. – 112 с.
Книга "Свічка в руках Христових" розповідає про життя і служіння матері Моніки Полянської, яка упродовж 1917-1945 рр. була Ігуменею Словітського, Журавнівського та Підмихайлівського монастирів Сестер Чину Святого Василія Великого (ЧСВВ).
Для широкого кола читачів.
|