Наукова бібліотека ТНПУ ім. В. Гнатюка висловлює щиру подяку кандидату історичних наук, директору Наукової бібліотеки Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Петру Михайловичу Гаврилишину за подаровані книги.

 

205

Гаврилишин П. Поляки у Станиславові / Петро Гаврилишин ; пер. з пол. В. Гарматюк. – Брустури : Дискурс, 2022. – 208 с. – (Цікава історія, №5)

 

   У новій книжці із серії «Цікава історія» автор розкриває маловідомі сторінки історії римо-католицьких костелів давнього Станиславова (з 1962 р. Івано-Франківська), які, на щастя, майже усі збереглися. Оскільки ця спадщина отримана від польської громади, то принагідно подані також і невеликі біографії відомих поляків – як народжених в місті, так і тих, які певний період свого життя провели в Станиславові, теж доклавшись до його розвитку.

   Це видання – результат дворічної праці автора з історії Івано-Франківська/Станиславова. Весь інформаційний матеріал, почерпнутий із українських, польських та частково радянських джерел, подано у вигляді окремих науково-популярних тематичних статей.

   Хронологічно доробок охоплює період від сер. XVIІ до кін. XX ст. Висвітлення постатей, аналіз подій та коментарі до них відображає наукову позицію автора. До кожної статті додається список використаних джерел та літератури. Книга пройшла апробацію на сайті Центру польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську. Для широкого кола франківчан та гостей міста, учнів, студентів і науковців, а також усіх, хто цікавиться історією рідного краю.

27

Гаврилишин П. Станиславівщина : віднайдені історії / Петро Гаврилишин, Роман Чорненький. – Брустури : Дискурс, 2022. – 176 с. – (Цікава історія, №2)

 

   Ця книжка – результат чотирирічної праці авторів з історії Івано-Франківської області та є логічним продовженням книги «Станиславів: віднайдені історії».

   Інформаційний матеріал, базований на джерелах та літературі українського, польського та, частково, радянського походження, подано у вигляді окремих науково-популярних тематичних статей.

   Хронологічно доробок охоплює період від сер. ХІХ до кін. ХХ ст. Висвітлення особистостей, аналіз подій та коментарі до них відображають наукову та громадянську позицію авторів. До кожної статті додається список використаних джерел та літератури.

  Книга пройшла апробацію на сторінках івано-франківської газети «Галицький кореспондент» та інших видань протягом 2017-2020 рр.

   Для широкого кола читачів: учнів, студентів, науковців, а також усіх, хто цікавиться історією рідного краю.

28 Ostanek A. A. W służbie ojczyźnie wojsko Polskie w systemie bezpieczeństwa województw południowo-wschodnich II Rzeczypospolitej (1921-1939) / Adam Adrian Ostanek. – Warszawa : Wojskowa Akademia Techniczna, 2019. – 516 s.

 

ResourceТNPU

Ministry of Education and Science of Ukraine

Online resource TNPU

Всеукраїнські ресурси

Scientometry

We are on social networks