Висловлюємо щиру подяку кандидату історичних наук, доценту кафедри стародавньої та середньовічної історії ТНПУ ім. В. Гнатюка Клішу Андрію Богдановичу за подаровані книги.
Високе небо Богдана Лепкого : спроба антології у публіцистиці, поезії, пісні / редактор-упорядник Н. Дирда ; Музей Богдана Лепкого м. Бережани. – Бережани – Тернопіль : Джура, 2001. – 204 с.
Творчість видатного українського письменника Богдана Лепкого неосяжна, як саме небо. Тому так і називається своєрідна антологія лепківського слова, віддзеркалена у публіцистиці, поезії, пісні.
|
|
Шевнюк О. Л. Культурологія : навчальний посібник / О. Л. Шевнюк. – 3-є видання, стереотипне. – Київ : Знання-Прес, 2007. – 353 с.
За змістом посібник відповідає програмі навчальної дисципліни “Культурологія” для студентів вищих навчальних закладів. В основу посібника покладено сучасні підходи до типології культур. Новизна посібника полягає в методичній багатоваріантності. Його структура відповідає вимогам модульно-рейтингової системи навчання та особливостям дистанційної форми навчання. Поряд зі стислим викладом теоретичного матеріалу в посібнику наводяться фрагменти текстів культур різних епох і система різнорівневих форм контролю здобутих знань (контрольні запитання, тестові та творчі завдання), спрямованих на розвиток інтегрального мислення та інтерпретаційного досвіду студентів. Посібник устатковано словником основних понять до кожної з тем. |
|
Подольська Є. А. Культурологія : навчальний посібник / Є. А. Подольська, В. Д. Лихвар, К. А. Іванова. – Видання 2-ге, перероблене та доповнене. – Київ : Центр навчальної літератури, 2005. – 390 с.
Навчальний посібник являє собою теоретичне викладення і положень і концепцій культурології. В ньому розглядаються питання природи і сутності культури,її інформаційно-семіотичне розуміння, властивості культурних форм, історичні типи соціокультурних світів та окремі види культурних сценаріїв діяльності, особливості міжкультурної комунікації. Він надасть суттєву допомогу студентам у вихідних орієнтаціях для вивчення багатогранних духовних напрямків і процесів, для усвідомлення істинного значення культури в житті людини і суспільства, для вироблення адекватних стереотипів поведінки у типових ситуаціях міжкультурного спілкування. |
|
Ідзьо В. Українська діаспора в Росії : українсько-російські взаємовідносини: історія, наука, релігія / Віктор Ідзьо. – Львів : БаК, 2002. – 304 с.
Збірник наукових праць присвячений питанням історичної ролі українців у Росії, українсько-російським взаємовідносинам упродовж століть та на сучасному етапі. |
|
Гнатюк В. Нарис української міфології / Володимир Гнатюк ; Ін-т народознавства НАН України. – Львів : [б. в.], 2000. – 263 с.
Я вже давно хотів видати “Українську мітольоґію” (популярну для широких кругів), бо вважаю її дуже цінним остатком нашої старшої культури. І коли Ви переглянете слов’янську мітольоґію — чи Махаля, чи Нідерлього (що написані найкритичніше), побачите, що найбільша частина матеріалу, на якім вони опираються, наша — українська. Тим часом самі українці ні не знають сього, ні не цінять (тому, що не знають).
|
|
Висоцький С. О. Київська писемна школа Х-ХII ст. (До історії української писемності) / С. О. Висоцький; Львівське відділення інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України. - Львів : Вид-во М.П.Коця; 1998. - 247 c.
Книга доктора історичних наук С. О. Висоцького присвячена Київській писемній школі - визначному досягненню писемної культури за часів Київської держави X-XII ст. Наводяться нові матеріали, знайдені в Україні: грамоти, написані на бересті, графіті з Києва та інших міст тощо. На підставі вивчення особливостей написання пам'яток робиться висновок про поширення державної писемності й мови по всій країні та їх зв'язок із сучасною українською писемністю. Засвідчується безперервність київської писемної традиції від часів Київської держави до України XVII ст. Встановлюється існування в Києві XI-XII ст. трьох центрів Київської писемної школи: Софійського собору, Києво-Печерського та Видубицького монастирів, де поступово перейшли від писемності до літературної традиції й написання оригінальних творів. |
|
Левицька Г. Подвижник : повість - хроніка : [ про о. Теодозія Янкова] / Галина Левицька, Мирослав Левицький. – Київ : Пульсари, 2007. – 304 с.
Документальна повість Галини та Мирослава ЛЕВИЦЬКИХ — це не тільки розповідь про унікальну постать українського сьогодення, справжнього духовного подвижника о. Теодозія Янкова, а й одна із маловідомих сторінок життя українців за межами України. На багатому джерельному матеріалі автори висвітлюють історію славного українського роду, з якого вийшов о. Теодозій, його боротьбу за гідне життя, за здобуття українською нацією державності. |
|
Т. Шевченко і українська національна культура : до 175-річчя від дня народження Т. Шевченка та 115-річчя заснування Наукового Товариства ім.. Т. Шевченка у Львові : матеріали наукового симпозіуму, 8 – 9 червня 1989 р. / редкол.: Л. П. Бондар, Г. В. Войтів, В. І. Горинь [та ін.]. – Львів : Світ, 1990. – 160 с.
Збірник містить матеріали і повідомлення на проведеному у Львові науковому симпозіумі, присвяченому впливові творчості Т. Г. Шевченка на піднесення духовної культури українського народу. Показано значення наукового товариства ім. Т. Шевченка для розвитку наукової думки на Україні. |
|
Рукописи, документи і матеріали Михайла Грушевського у фондах центрального державного історичного архіву України у Львові : каталог / упорядник О. Мартиненко ; редактор Г. Сварник. – Львів : Дослідно-видавничий цент «Наукове товариство ім.. Шевченка», 2005. – 219 с.
У каталозі описані особові документи та матеріали творчої спадщини Михайла Грушевського: монографічні праці, статті, рецензії та літературні твори, документи громадської діяльності, листування. Окремі розділи становлять листи від установ, організацій, товариств, осіб та документи і матеріали про М. Грушевського. |