Наукова бібліотека ТНПУ ім. В. Гнатюка висловлює щиру подяку кандидату філологічних наук, доценту кафедри журналістики Петру Степановичу Федоришину за подаровані книги.

 

116

Федоришин П. Світло і тіні чортківських замків : сторінками історії міста (ХІ-ХVІІІ ст.) / Петро Федоришин. – Тернопіль : Терно-граф, 2019. – 880 с.  (2 прим.)


   Книжка розповідає про історію Чорткова від княжої Доби до першого поділу Польщі (XI-XVIII ст). Вона змушує кожного задуматися над запитанням, хто ми є: народ зі своїм героїчним минулим чи нація, що хворіє безпам’ятством? Адже знання того, що з нами було, є основою національної свідомості, самоідентичності, генетичної перспективи. Наявність великої кількості архівних матеріалів у книжці обумовлена вначною дезінформацією, тенденційними судженнями, а інколи зумисними перекрученнями, що проглядаються в раніше опублікованих на цю темау матеріалах. Тому у виданні подано багато давніх документів(звітів, візитацій, листів, реєстрів, фундацій, грамот та інших архівних документів), уперше перекладених українською мовою і винесених на широкий загал. Читач може ними ознайомитися, проаналізувати і самостійно видобувати хронологію подій, релігійне, суспільно-політичне та національне тло розвитку Чорткова у сиву давнину та в період пізнього Середньовіччя. Водночас ці матеріали можуть слугувати дослідникам, краєзнавцям, усім небайдужим до історії рідного краю для подальшого опрацювання теми, стати основою нових краєзнавчих пошуків і публікацій.

182

Федоришин П. Таємниці скарбів Садовських : сторінками історії Чорткова (1772-1918 рр.) / Петро Федоришин. – Тернопіль : Підручники і посібники, 2021. – 1088 с.  (2 прим.)

 

   Книжка розповідає про історію Чорткова в період австрійської окупації (1772-1918 рр.) На основі архівних матеріалів, листування власників міста, візитацій, метрик та інших важливих документів автор розповідає про найважливіші події, найцікавіші будови, сакральні споруди, долі відомих і невідомих загалу особистостей міста.
   Книжка розрахована на студентів, краєзнавців, дослідників, усіх небайдужих до історії рідного краю.

Додати коментар


Ресурси ТНПУ

Міністерство освіти і науки України

Всеукраїнські ресурси

Світові бази даних

Наукометрія

Бібліотеки України

[ Geri ] [ Geri ]