|
Безрутченко Б. Ми честь своєю кров′ю зберегли / Борис Безрутченко. – Тернопіль : Терно-граф, 2017. – 72 с. |
|
Біловус Л. І. Україномовна періодика у національно-культурному житті української діаспори США, 1991-2017 рр. : монографія / Л. І. Біловус. – Тернопіль : ТНЕУ, 2017. – 608 с.
У пропонованій монографії зосереджено увагу на надзвичайно розгалуженій мережі різнопрофільної україномовної періодики США, що є не тільки своєрідним виразником і презентатором українства за океаном, а й умовою становлення національної спільноти, самоствердження українців. Досліджувані матеріали підкреслюють важливі проблеми українців як етнічної групи на американському континенті, зв’язки з історичною батьківщиною та українцями в інших країнах, власне, дають надзвичайно цінний матеріал щодо історії української еміграції, її національно-культурного життя. Узагальнений досвід щодо збереження своєї національної ідентич-ності українською діаспорою в полікультурному та іншомовному середовищі США, презентований через її україномовну періодику, вважаємо, може стати важливим та корисним і для самої України, зокрема для формування світогляду прийдешнього покоління.
|
|
Верховенство права : традиція доктрини і потенціал практики : монографія / за заг. ред. М. Г. Патей-Братасюк. – Київ : Видавництво Європейського університету, 2010. – 536 с.
Монографія присвячена актуальній проблемі юридичної науки і практики - принципу верховенства права як одному з провідних ідеалів державно-правового і політичного розвитку сучасного демократичного світу. Зміст наукової праці відображає характеристику! філософських та теоретико-методологічних основ вчення про верховенство права, розвиток, принципу верховенства права як основоположної засади діяльності державного апарату її органів місцевого самоврядування, його ролі у справі захисту пріїв і свобод людини і громадянина, місця і значення у розвитку окре мих інститутів права та законодавства. Досліджено полемічні питання, пов'язані з методологічними труднощами визначення ефективності реалізації даного принципу. Простежено деякі тенденції розвитку вітчизняних правовий інститутів у напрямі їх адаптації до правової системи Європейського Союзу. Наголошено на необхідності докорінних змін у правовій доктрині і юридичній практиці. Видання розраховане як на фахівців-науковців, так і юристів-практиків, а також може бути корисним для студентів юридичних навчальних закладів і факультетів.
|
|
Вільні з вільними, рівні з рівними… : до річниці підписання Гадяцького Договору 1658 року / перекладачі : Ткачук Ю., Влодек Х. – Ужгород, Рік –У, 2018. – 164 с.
Проект був реалізований за фінансової підтримки Міністерства закордон¬них справ Республіки Польща в рамках програми «Співпраця в сфері громадської дипломатії 2018» Виконавцем проекту є Сондецький фонд у співпраці зі Студіум Східної Європи Варшавського університету, Варшава, Фундацією Інститут Східноєвропейських Досліджень, Варшава, Центром польських та європейських студій Національного Університету Києво-Могилянської Академії, Київ, Польського Інституту, Київ.
|
|
Інноваційні підходи до фізичного виховання і спорту студентської молоді : матеріали четвертого регіонального науково-методичного семінару, приуроч. 180 річниці народж. О. Бутовського та 145 річниці народж. І. Боберського, 21–22 грудня 2018 р. / ТНПУ, Нац. олімпійський комітет України, Олімпійська академія України : [за заг. ред. А. В. Огнистого, К. М. Огнистої]. – Тернопіль : [ТАЙП], 2018. – 178 с. |
|
Кузишин А. В. Економічна географія Україна (Регіональна частина) : методичні рекомендації для проведення практичних занять для студентів географічного факультету / А. В. Кузишин. – Тернопіль : ТНПУ ім. В. Гнатюка, 2013. – 58 с. |
|
Мешко Г. М. Теорія і практика підготовки майбутніх учителів до збереження і зміцнення професійного здоров'я : монографія / Г. М. Мешко. – Тернопіль : ТНПУ, 2018. – 438 с.
У монографії розкрито теоретичні і практичні аспекти проблеми підготовки майбутніх учителів до збереження і зміцнення професійного здоров’я. Представлено модель системи підготовки студентів закладів педагогічної вищої освіти у зазначеному напрямі, а також комплексну програму і технологію її упровадження. На основі експериментальної перевірки доведено ефективність розробленої автором системи підготовки майбутніх учителів до збереження і зміцнення професійного здоров’я. Адресована науковцям, викладачам закладів вищої освіти, усім, кого цікавлять проблеми педагогіки і психології здоров′я, підготовки майбутніх фахівців до здоров’ятворчої діяльності.
|
|
Мистецька діяльність у сучасному соціокультурному просторі : 25-літній творчий внесок факультату мистецтв Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка : колективна монографія / за заг. ред. Б. О. Водяного, О. С. Смоляка, З. М. Стельмащука. – Тернопіль : Шкафаровський Ю. М., 2018. – 440 с.
У монографії розглянуто творчий доробок колективу факультету мистецтв Тернопільського національного педагогічного університету їм. В Гнатюка, висвітлено питання теорії, практики та перспективи розвитку художньої творчості на сучасному етапі, виявлено загальні підходи до організації мистецької діяльності в контексті історії становлення факультету мистецтв. Розкрито форми мистецької творчості факультету мистецтв серед яких: концертна діяльність художніх колективів факультетського та університетського рівнів, організація і проведення фестивалів-конкурсів, культурно-просвітницька творчість викладачів та студентів факультету мистецтв у музичному, театральному, образотворчому та дизайнерському напрямах, та мистецька діяльність окремих персоналій. Видання адресоване викладачам та студентам вищих навчальних мистецьких закладів та усім тим, хто займається мистецькою діяльністю.
|
|
Міждисциплінарні інтеграційні процеси у системі географічної та екологічної науки : матеріали міжнародної науково-практичної конференції присвяченої 25-річчю відкриття спеціальності "Екологія" у ТНПУ ім. В. Гнатюка, 7-8 травня 2019 р. / редкол.: Л. П. Царик, М. Я. Сивий, А. В. Кузишин [та ін.]. – Тернопіль : Тайп, 2019. – 208 с. |
|
Олімпійський рух на теренах Західної України - минуле та сьогодення : матеріали регіонального науково-методичного семінару приуроченого 70 річчю кафедри фізичного виховання ТНПУ ім. Володимира Гнатюка / ТНПУ ім. В. Гнатюка ; [за ред. А. В. Огнистого, К. М. Огнистої]. – Тернопіль : [ТАЙП], 2019. – 148 с. |
|
Патей-Братасюк М. Антропоцентрична теорія права / Марія Патей-Братасюк. – Київ : [б.в.], 2010. – 396 с. |
|
Підготовка майбутніх учителів фізики, хімії, біології та природничих наук у контексті вимог Нової української школи : матеріали міжнародної науково-практичної конференції (20-21 травня 2019 р., м. Тернопіль) / редкол.: А. В. Степанюк, С. В. Мохун, О. М. Федчишин, Н. Й. Міщук. – Тернопіль : Вектор, 2019. – 258 с.
У матеріалах висвітлені результати наукових досліджень з проблем, дотичних до реалізації концепції Нової української школи та концепції розвитку педагогічної освіти: фахова підготовка вчителя фізики в умовах реформування загальної середньої та вищої освіти; актуальні проблеми підготовки вчителів біології та хімії; інтеграція природничих наук у змісті освіти основної та старшої школи; підготовка майбутніх учителів до реалізації інтегрованого підходу в освітній галузі; європейський досвід упровадження інтегрованого навчання та перспективи його використання в новій українській школі.
|
|
Релігійний туризм : термінологічний словник-довідник / автор-упорядник Т. Божук. – Львів : Український бестселер, 2010. – 152 с.
У термінологічному словнику-довіднику зібрано та систематизовано понад 500 понять і термінів, які вживаються у релігійно-туристичній діяльності. Сюди належать терміни, пов’язані з віровченням світових і національних релігій, ігрархічною організацією та визначними представниками Церкви, класифікацією релігійного туризму описом сакральних центрів, методикою обліку та оцінки релігійних об’єктів для потреб туризму тощо. Це науково-навчальне видання призначене для науковців, спеціалістів, здобувачів. аспірантів, студентів, та для усіх, хто цікавиться питаннями релігійного туризму.
|
|
Тернопільські біологічні читання – Ternopil Bioscience – 2019 : матеріали Всеукраїнської наук.-практ. конференції, присвяч. 80-річчю від дня народження д. б. н., проф. Явоненка О. Ф. та 75-річчю від дня народження д. б. н. , проф. Яковенка Б. В., 4–5 лист. 2019 р., Тернопіль / редкол.: В. В. Грубінко, Н. М. Дробик, М. М. Барна [та ін.]. – Тернопіль : Вектор, 2019. – 324 с.
У матеріалах висвітлені результати наукових досліджень з проблем біохімії, фізіології та морфології організмів, біорізноманіття рослинного та тваринного світу, молекулярно-генетичних особливостей адаптації організмів та екотоксикології, екології та біотехнології, методики навчання природничих дисциплін у середній школі та ЗВО, історії сучасної біології.
|
|
Тиліщак В. Готи над Гнізною : таємниця давнього Некрополя / Володимир Тиліщак. – Київ : Смолоскип, 2018. – 144 с.
Давні племена готів, що зруйнували Римську імперію, певний час мешкали на українських просторах. Вони разом з іншими етносами залишили по собі археологічну черняхівську культуру, а також багато таємниць і загадок. Сучасні археологи, розкопуючи давні пам'ятки, намагаються їх розгадати. Звідки готи примандрували і коли та чому покинули ці благословенні землі? Хто навчив їх виготовляти високоякісний гончарний посуд? Чому вони руйнували могили своїх родичів? Зрештою, як вони виглядали і скільки їх було? А також: чи міг римський центуріон сгати готським вождем і коли на Поділлі з'явилися перші християни? Про ці та інші загадки, що розкрилися археологам у ході досліджень давнього некрополя на берегах річки Гнізни на Поділлі, і йдеться у книзі. Для широкого кола читачів, передусім тих, хто цікавиться минулим України.
|
|
Zasztowt L. Melting Puzzle : The Nobility, Society, Education and Scholarly Life in East-Central Europe (1800 s – 1900 s) / Leszek Zasztowt. – Warsaw : Oficyna Wydawnicza ASPRA-JR, 2018. – 367 s. – (Bibliotheca Europae Orientalis, vol. XLIV, Studia 7)
|
|
Levoča : a okolie and vicinicy und Umgeòung I okolice / Preklad Darina Paveleková, Soňa Polláková, Izabela Zając. – Bambow, 2018. – 96 p. |
|
Ыбирай Алтынсарин атындағы Ұлттык білім академиясы : тарих тағылымы мен жаңа заман үндесуі / Бас ред. Ж. О. Жылбаев. – Астана, 2014, 392 б.
|